Plafon

2 marca 2018r. Plafon – wiodący producent materiałów wykończeniowych, zaprosił partnerów handlowych na szkolenie pt: „Postaw na profesjonalizm”. Współczesny rynek budowlany wymaga od firm budowlanych pełnego profesjonalizmu w działaniu oraz wiedzy na temat nowoczesnych materiałów stosowanych w budownictwie. W tym celu wystawcy zaprezentowali szereg nowych rozwiązań w zakresie prawidłowego montażu stolarki budowlanej oraz zaprezentowali produkty które pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji.

Swoje produkty zaprezentowali:

  1. Knelsen – producent konsol pozwalających zamontować stolarkę okienną w warstwie docieplenia. Jest to innowacyjna technologia wykorzystująca najbardziej optymalne miejsce montażu w którym można uzyskać najlepsze parametry termiczne zespolenia okna z murem.
  2. Partner – producent folii montażowych. Nowymi rozwiązaniami które zostały pokazane są folie na tzw. pełnym kleju gdzie cała powierzchnia folii pokryta jest klejem o wysokich parametrach przyczepności. Zastosowanie jej wyklucza jakiekolwiek nieszczelności na łączeniu stolarki z murem. Zaprezentowany został również tzw. Primer, który pozwala na przygotowanie powierzchni muru tak aby zapewnić idealne warunki dla połączenia dwóch materiałów. Partner pokazał również folie o podwyższonej odporności na promieniowanie UV które wydłużają maksymalnie okresu pomiędzy montażem stolarki a wykonaniem docieplenia budynku.
  3. Klinar – zaprezentował rewelacyjne rozwiązanie tzw. ciepłego parapetu. Użycie tego bloku podparapetowego pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych na styku parapetów zewnętrznych i wewnętrznych z oknem. Zastosowane materiały do jego produkcji odznaczają się wysoką jakością. Badania techniczne dotyczące parametrów termicznych i wysokiej klasy palności potwierdzają przewagę tego systemu nad wyrobami konkurencji. Jednym z nowych rozwiązań który został zaprezentowany jest podwalina Klinaryt (zastępująca tradycyjne poszerzenia) pod wszelkiego rodzaju rozwiązania dużych i ciężkich przeszklonych ścian i przesuwnych systemów tarasowych. Dla firm które już stosują te rozwiązania producent wskazał zasady prawidłowego przygotowania podłoża pod w/w rozwiązania oraz wykazał przewagę  stosowania klejów nad piankami montażowymi.
  4. Forest – zaprezentował taśmy EPDM i zasady prawidłowego ich montażu. Pokazał tzw. taśmy EPDM z klipsem umożliwiające szybsze i szczelniejsze połączenie stolarki z murem. Nowością będzie zapewne klej w sprayu który ułatwia równomierne aplikowanie go na powierzchnię EPDM.
  5. BETOPAN – rozwiązanie elewacji z płyt kompozytowych zastępujących tradycyjne systemu tynków mokrych. Płyty pozwalają na uzyskanie ciekawych form wykończenia elewacji o strukturach kamienia i drewna.
  6. ROTO – producent okien dachowych. Oprócz prezentacji modeli okien ze swojej kolekcji szczególny nacisk przedstawiciele Roto zwrócili na prawidłowy ich montaż w połączeniu z systemem dachowym. Zwrócili szczególną uwagę na system wentylacji pomieszczeń znajdujących się poddaszu w celu wyeliminowania osiadania pary wodnej na oknach połaciowych.
  7. WIKĘD – producent drzwi zewnętrznych. Zaprezentował nowe produkty i nowe rozwiązania w dziedzinie drzwi stalowych. Na stoisku można było również wymienić swoje uwagi z serwisantem.
  8. ERKADO – producent drzwi wewnętrznych. Prezentacja oferty na rok 2018 została uzupełniona o możliwość zapoznania się z programem do zamówień. Można było także wymienić uwagi z przedstawicielem technicznym producenta.
  9. NEOLIT – zaprezentował spieki ceramiczne. Materiał niosący za sobą szereg możliwości zastosowań: blaty, ściany, elewacje, posadzki to miejsca gdzie spieki ceramiczne mogą znaleźć zastosowanie
  10. IMPALEX – zaprezentował materiały w postaci płyt granitowych i kwarcowych. Z materiałów importowanych z całego świata można wykonać: blaty, schody, posadzki, elewacje.

Oczywiście nie zabrakło produktów i towarów znajdujących się w ofercie firmy Plafon. Można było na żywo porozmawiać z pracownikami  na co dzień obsługującymi klientów.