Zorganizuj wydarzenie
Napisz do nas napisz do nas

XI Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce U23

Bydgoszcz po raz drugi była stolicą lekkoatletyczną juniorów. 13 lipca 2017 roku rozpoczęły się XI Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka rywalizowało 1093 lekkoatletów z 47 krajów. Sportowcom kibicowało w sumie około 7.500 osób. Polska reprezentacja wywalczyła 10 medali: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe, co dało nam II miejsce w klasyfikacji medalowej. Złoto zdobyły: Dominika Muraszewska, Adrianna Janowicz, Mariola Karaś i Aleksandra Gaworska w sztafecie 4x400 metrów. Rezultat 3:29,66  okazał się rekordem kraju do lat 23. Wynik 11,42 sekund w biegu na 100 metrów zagwarantował Ewie Swobodzie złoto. Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą  i wynikiem 21,59 m pobił rekord mistrzostw i zdobył zasłużone złoto. Darii Zabawskiej w rzucie dyskiem przypadło srebro. Srebrne medale wywalczyli także : Klaudia Kardasz  w pchnięciu kulą oraz Wiktor Suwara, Przemysław Waściński, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk w sztafecie panów 4x400 metrów. Dwa krążki: srebrny i brązowy przypadły polskiej reprezentacji w biegu na 1.500 metrów. Sofia Ennaoui zasłużyła na srebro a Martyna Galant na brąz. Ostatniego dnia mistrzostw oszczepniczka Marcelina Witek dostarczyła kibicom wielu emocji gdy zdobyła brązowy medal. W biegu na 1.500 metrów Michał Rozmys zdobył brąz. Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej to powód do dumy, jednak Polscy lekkoatleci czują niedosyt – to dobrze. Takie cechy jak ambicja i zaangażowanie młodych sportowców dobrze wróżą na kolejne lata. Zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań i czterech dni współzawodnictwa było energetyczne i efektywne Stand-up Party organizowane w Bydgoskim Centrum Targowo- Wystawienniczym. Pokaz świateł w połączeniu z dużą dawką energii i muzyki wywarł na uczestnikach ogromne wrażenie. Przestrzeń niczym nieograniczonej hali BCTW pozwoliła lekkoatletom w swobodny sposób spędzić ostatnie wspólne chwile.