Świadoma Mama

10 lutego 2016 roku w BCTW odbyły się bezpłatne warsztaty dla obecnych i przyszłych rodziców.

Liczne spotkania ze specjalistami, którzy służyli radą w zakresie dietetyki, dermatologii, pierwszej pomocy, a nawet prawa pracy poprowadziła ambasadorka projektu Świadomej Mamy, Mama i aktorka Paulina Holtz.

Mamy aktywnie uczestniczyły i słuchały ciekawych wykładów a dzieci pod opieką animatorek w tym czasie przebywały w kąciku zabaw.

Podczas warsztatów przedstawicielki Buggy Gym poprowadziły zajęcia ruchowe i zachęcały do codziennej gimnastyki zarówno w domu jak i podczas spacerów.

Rehabilitant medyczny Pan Jakub Sinkowski z Gabinetu RehKids uświadomił Rodzicom, że zdrowa i sprawna Mama to również zdrowe i sprawne dziecko.

Była również okazja do udziału w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził ratownik medyczny Adrian Zadorecki.

Wystąpienie miała także Pani dietetyk Izabela Stańczyk z centrum Informacji Żywieniowej. Pani Izabela zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe żywienie dzieci do 3 roku życia oraz alergie, które bardzo często u nich występują.

Ostatnim specjalistą występującym na panelu dla obecnych Rodziców była Pani logopeda Wanda Gredżuk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy. Pani Wanda odpowiedziała m.in. na pytania: jak kształtuje się mowa dziecka do 3 roku życia, czy sprawność ruchowa ma wpływ na rozwój mowy oraz jak pomóc maluchowi w rozwoju mowy.

Ponadto poruszano tematy dotyczące karmienia piersią oraz emocji które towarzyszą przyszłej Mamie w trakcie ciąży i po porodzie.

Firma Humana Poland przygotowała dla obecnych Rodziców mały konkurs. Reprezentantka firmy poprowadziła krótki quiz edukacyjny dotyczący produktów firmy oraz wręczyła zwycięskim Rodzicom atrakcyjne nagrody.

Podczas panelu uczestnicy mieli okazję do udziału w warsztatach fotelikowych, które poprowadził Pan Łukasz Jendrysek, specjalista ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach, który reprezentował markę Maxi Cosi. Pan Łukasz doradzał i uświadamiał Rodzicom m.in. jak wybrać bezpieczny fotelik dla malucha i starszaka, jaka forma przewożenia dziecka jest najbezpieczniejsza i kiedy należy wymienić fotelik na większy.

Podczas konferencji dla przyszłych i obecnych Rodziców była możliwość konsultacji indywidualnych ze specjalistami Świadomej Mamy oraz spotkania się ze sponsorami i partnerami projektu Świadomej Mamy: firmą Dorel – marką Maxi Cosi, firmą Humana Poland, firmą Canpol Babies – marką Lovi, Kliniką Stomatologiczną DENmed.

Każdy z uczestników otrzymał próbki produktów wiodących na rynku firm takich jak: ASA, Humana Poland, Maxi Cosi, Canpol Babies, Aim Media.

Przyszli i obecni Rodzice otrzymali również magazyn „M jak Mama” oraz magazyn „Chcemy być Rodzicami”.

Warsztaty okazały się wielkim sukcesem. Obecni i przyszli rodzice z pewnością wrócili do domu bogatsi w niezbędną wiedzę i doświadczenia innych opiekunów i specjalistów.