Forum szkół CV 2019

26 marca 2019r. odbędzie się w BCTW Forum szkół CV 2019. Jest to propozycja Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz bydgoskich placówek ponadgimnazjalnych wynikająca z zapisów Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 -2020. Ma to na celu zwiększenie dostępności doradców zawodowych dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz dostosowanie edukacji wszystkich szczebli do potrzeb gospodarki i rynku pracy. Celem Forum szkół CV 2019 jest nie tylko przedstawienie uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych oraz gimnazjalistom z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły i ich codziennych partnerów – pracodawców i uczelnie wyższe. 

Co dla gimnazjalistów?
Uczniowie klas VII i VIII oraz oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych będą mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Młodzi ludzie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na pytanie gdzie się uczyć po gimnazjum? Szkoły ponadgimnazjalne, które są wystawcami podczas Forum przedstawią swoją ofertę edukacyjną. Udzielą odpowiedzi dotyczących nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania zainteresowań i pasji. Na te i wiele innych pytań uczniowie będą mogli uzyskać odpowiedź nie tylko na stoiskach szkół, ale także dzięki obecnym na miejscu doradcom edukacyjno – zawodowym. Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z przedstawicielami pracodawców – partnerów szkół, którzy będą obecni na stoiskach.
Wstęp na Forum jest bezpłatny. Zapraszamy zorganizowane grupy uczniów ze szkół na Forum szkół CV 2019. Karta zgłoszenia grupy oraz szczegóły dotyczące zgłoszenia tutaj  Regulamin dla zwiedzających: tutaj

Podczas wydarzenia będzie kursowała specjalna linia autobusowa nr 204.

Rozkłady jazdy specjalnej linii autobusowej do BCTW:
Przystanek Leśne
Przystanek Las Gdański
Przystanek Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze